Świece Woskowo Ziołowe Herbacone 2 sztuki

ŚWIECE WOSKOWO ZIOŁOWE HERBACONE (professional) 2 sztuki

  • Świece woskowo Herbacone to świece do świecowania uszu.
  • Świece do świecowania uszu w wersji: professional - świece wykonane są z płótna bawełnianego - bawełniane(palą się ok. 14-15 minut)
  • Świece mają działanie terapeutyczne i aromaterapeutyczne w zakleżności od użytych olejków.
  • Działanie higieniczne świec  - to oczyszczanie (kilka zabiegów) ucha z zanieczyszczeń osadzających się na woskowinie usznej.
  • Świece nie są wyrobem medycznym, a świecowanie uszu nie jest zabiegiem medycznym i NIE MOŻE być traktowane jako alternatywa dla wizyty u lekarza. Należy traktować je jako metodę pielęgnacyjno - higieniczno - terapeutyczną.
  • Świec nie należy stosować gdy występują stany zapalne ucha, pęknieta jest błona bębenkowa, gdy występują rany mechaniczne w obrębie kanałów słuchowych, jeżeli występuje alergia na miód i produkty  pszczele 

Sposób przygotowania: UWAGA: Zabiegi świecowania uszu MUSI WYKONYWAĆ DRUGA OSOBA

- Należy wybrać spokojne i ciepłe pomieszczenie. Osoba korzystająca z terapii kładzie się na boku, pod głową umieszcza wygodną poduszkę,
- ustawiamy naczynko z wodą, aby po zakończonym zabiegu zgasić świece
- można zakryć włosy i twarz naturalną tkaniną
- przed zabiegiem należy wykonywać masaż małżowiny usznej (łącznie z miejscem gdzie jest wlot do kanału słuchowego) przy użyciu kremu.
- świecy nie wkładamy do kanału słuchowego(!), a opieramy o ucho nad kanałem słuchowym, uprzednio nasmarowawszy delikatnie kremem końcówkę świecy
- zapaloną świecę osoba przeprowadzająca zabieg ostrożnie opiera na uchu nad kanałem słuchowym, ustawiając ją pod kątem 900 do podłoża (nie do głowy). 
  Osoba ta przytrzymuje świecę przez cały czas palenia, kontrolując całość zabiegu.
- po spaleniu świecy do wysokości poziomej kreski znajdującej ponad nazwą świecy gasimy ją we wcześniej przygotowanym naczyniu z wodą.
- zanieczyszczenia powstające i wydostające się w procesie świecowania oraz produkty uboczne powstałe przy spalaniu świecy (żółto-biały proszek osadzający się u   podstaw świecy) usuwa się delikatnie z brzegu kanału słuchowego, patyczkiem higienicznym, po wyjściu świecy (konchy).
- nie wolno wpychać zanieczyszczeń do kanału słuchowego,
- cięższe lub głębiej umiejscowione zanieczyszczenia wydostają się później, 
- często jeszcze następnego dnia. 

W czasie zabiegu pacjent słyszy trzaski i szumy – jest to proces naturalny wynikający z procesu spalania świecy, jak również rozprężania się cząsteczek powietrza i olejków eterycznych zawartych w wosku pszczelim.
Zawsze stosujemy zabieg dla obydwu uszu co drugi dzień – zaczynając od ucha, w którym odczuwamy większy dyskomfort (bardziej chorego).

UWAGA: świece przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu, przed zabiegiem wskazane jest schłodzić świece poprzez włożenie ich na ok. 15-30 min do lodówki bądź zamrażarki.

Wyrób w pełni bezpieczny. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku używania świec nie zgodnie z przeznaczeniem, instrukcją użycia, zasadami BHP i Ppoż. 

Producent: Herbamedic

Dodatkowe informacje

Kraj pochodzenia: Polska